Apple’ın Mac cihazları için macOS Catalina’nın Public Beta sürümü yayımlandı. Peki, Apple’ın Mac cihazları için önümüzdeki sonbahar aylarında kullanıma sunacağı macOS Catalina’nın Public Beta sürümü nasıl yüklenir?

Apple’ın Worldwide Developers Conference 2019 (WWDC 2019) etkinliğinde tanıttığı macOS Catalina, daha önce macOS Catalina Developer Preview adıyla sunulan beta sürümünü yüklemek için yıllık 100 dolar ücrete sahip Apple Developer Program’a katılmak veya internet üzerinden bulunan profilleri yüklemek gerekiyordu. Dün yayımlanan Public Beta’yı ise herkes indirebilir. Peki, Apple’ın Mac cihazları için önümüzdeki sonbahar aylarında kullanıma sunacağı macOS Catalina’nın Public Beta sürümü nasıl yüklenir?

Cihazınızı yedekledikten sonra bu linkten Apple Beta Software Program‘a katılmanız ve yönergeleri izlemeniz sonucunda macOS Catalina Public Beta’yı cihazınıza kurmuş olacaksınız.

Beta sürümlerini hiçbir zaman ana cihazınıza kurmanızı önermiyoruz. Henüz geliştirme aşamasında olan bu yazılımları cihazınıza kurmanız durumunda çeşitli hatalarla karşılaşmanız muhtemel iken bu yüzden yüklemeyi yapmadan önce en azından tüm verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

macOS Catalina Public Beta’yı hangi cihazlarda kullanılabilir?

12-inch MacBook (2015 ve sonrası)

MacBook Air (2012 ve sonrası)

MacBook Pro (2012 ve sonrası)

Mac mini (2012 ve sonrası)

iMac (2012 ve sonrası)

iMac Pro (2017)

Mac Pro (2013 ve sonrası)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here