WhatsApp, Instagram ve Facebook yine erişim sorunuyla gündeme geldi. Kullanıcıları WhatsApp ve Instagram’ın neden açılamadığını merak ediyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook ile şirkete ait Instagram ve WhatsApp uygulamalarına erişimde sorun yaşanıyor. Bazı ülkelerde erişimin sağlanamadığı WhatsApp ile ilgili yapılan resmi açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Facebook, Instagram ve WhatsApp’a dünya genelinde erişim sıkıntısı yaşanıyor.

Söz konusu siteye göre, batı ve orta Avrupa ağırlıklı olmak üzere üç platformda dünya genelinde erişim sorunları yaşıyor. Söz konusu sıkıntıdan etkilenen ülkeler arasında Türkiye de var.

WHATSAPP ARIZA HARİTASI

Söz konusu sorun TSİ 15.00 sularında başladı. Aksaklığa neyin sebep olduğu ve sorunun ne kadar süreceği bilinmiyor. Zira Facebook’tan henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama bulunmuyor.

FACEBOOK ARIZA HARİTASI

3 sosyal medya platformu 3 Temmuz’da da benzer bir sorun yaşamış ve bir süre boyunca milyonlarca kullanıcıya hizmet verememişti.

INSTAGRAM ARIZA HARİTASI

Bu yılın başlarında, Facebook hizmetlerinde yaşanan bir kesinti yaklaşık 24 saat sürmüş, bunun sebebinin ise “sunucu yapılandırma değişikliği” olduğu bildirilmişti.

13 Mart’taki kesinti, Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamaları ile yaklaşık 2,7 milyar insana ulaşan internet devi için şimdiye kadarki en büyük kesinti olmuştu.

KONU HAKKINDA HENÜZ RESMİ BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here