Makale İçeriğinde Neler Var?

YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? ve Atlas tercih robotu sayfası sınava girenler tarafından yoğun olarak aranıyor. 17 Haziran gecesi YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercih işlemlerine çevrildi. Adaylar YKS’den alınan puana ve sıralamaya göre tercih robotu bilgilerini kullanarak YÖK’ün derlediği verilerden yararlanabiliyor. YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? diye merak edenler için 2019 YÖK Atlas tercih robotu sayfası haberimizde yer alıyor..

YKS 2019 sonuçları belli oldu. Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin bilgilerini, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr”den T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebiliyor. Sınav puanları öğrenen adaylar üniversitelerin puanlarını, tercih işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor. Bu konuda YÖK Atlas tercih robotu insanlara yardımcı oluyor.  YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? diye merak edenler için 2019 YÖK Atlas tarcih robotu sayfası haberimizde yer alıyor..

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NASIL KULLANILIR?

YÖK’ün yayımladığı Atlas tercih robotu, ÖSYS ile öğrenci alan lisans programlarının, kontenjan, yerleşen sayısı, taban puan ve taban başarı sırası bilgilerine ulaşmada kolaylık sağlıyor.

YÖK ATLAS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

YKS 2019 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Son 4 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan “Puan Türü Seçin” alanını doldurduktan sonra kolayca görüntülenebilecek.

YÖK ATLAS NEDİR?

YÖK Atlas yazılımı, üniversite adaylarının, üniversite ve meslek tercihi yaparken daha bilinçli tercihler yapabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. YÖK Atlas tercih sihirbazı ile önceki senelerin lisans ve önlisans taban puanları ile kontenjan durumları görülebilir. Ve tercihleri buna göre yapabilirsiniz.

LİSANS – ÖNLİSANS TERCİH SİHİRBAZI

Bur sayfadan 2018 YKS ile lisans ve önlisans programlarının kontenjan bilgilerine ulaşmak mümkün oluyor. Buradaki verilen değerler ile son 4 yılın taban puanları, puan türü gibi sonuçları görülebiliyor.

İLGİLİ HABER: 4 yıllık sayısal, sözel, eşit ağırlık bölüm puanları ve başarı sıralaması 2019

TYT – AYT NET SİHİRBAZI

YÖK Atlas’da bulunan bu sihirbaz ile herhangi bir lisans veya önlisans programına yerleşen son kişinin netlerini görebiliyorsunuz. Buradaki sonuçlar tahmini değil 2018 YKS sonrasında ortaya çıkan sonuçlara göre düzenlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here