Makale İçeriğinde Neler Var?

Twitter’ın dünya çapında aktif hale getirdiği özellik sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarına gelen yanıtları gizleyebilecek. Peki Twitter yanıt gizleme nasıl yapılır? İşte sorunun yanıtı ve detaylar…

Herkes, gizli yanıtlara gizli yanıt simgesi aracılığıyla erişmeye devam edebilir. Bu simge, gizli yanıtlar olduğunda orijinal Tweette görüntülenmektedir. Ayrıca, Tweetin yazarı gizli yanıtı istediği zaman görünür yapabilir. Tweetin yazarı yanıtı gizlediğinde yanıtın yazarına bildirim gönderilmez. 

TWİTTER YANIT GİZLEME ÖZELLİĞİNİN TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN:

Yanıtı gizleme

 1. Tweetlerinizden birine verilen bir yanıtta  simgesine tıklayın veya dokunun.
 2. Yanıtı gizle öğesini seçip onaylayın.
 3. Gizlenmiş yanıtlarınızı görüntülemek için orijinal Tweetinizin sağ alt köşesinde bulunan gizli yanıt simgesine   tıklayın veya dokunun.  

Gizli yanıtı görünür yapma

 1.  Gizli yanıt simgesine  tıklayın veya dokunun
 2. Göstermek istediğiniz yanıttaki  simgesine tıklayın veya dokunun.
 3. Yanıtı göster‘i seçin.

Gizli yanıtlar, gizli yanıt sayfasında gösterilmediğinde

 • Korumalı bir hesaptan gelen gizli yanıtlar, gizli yanıt simgesinin  arkasında bulunan gizli yanıtlar sayfasından gösterilmez. Benzer şekilde, gizli bir yanıt yazarı tarafından hemen silindiğinde de artık bu bölümde gösterilmez.
 • Bir yanıtı gizlerseniz ve söz konusu hesap sizden gelen bildirimleri kapatırsa veya sizi engellerse bu yanıtı görüntüleyemez veya gösteremezsiniz. 

Gizli yanıtlarda bir uyarı olduğunda

 • Gizli bir yanıt, Anasayfa zaman akışından yalnızca başka bir hesap bir Tweete yanıt verdiği zaman görüntülendiğinde (gizli yanıt sayfasından yapılabilir), bu Tweetin artık bulunmadığını belirten uyarı mesajıyla değiştirilir. 
 • Gizli bir yanıta başka bir kullanıcı tarafından yanıt verilmezse Anasayfa zaman akışında yanıt bir uyarıyla değiştirilmez. 

Not: Bu özellik, birkaç hafta boyunca iOS için Twitter, Android için Twitter ve twitter.com üzerinde test edilecektir. Bu test, TweetDeck üzerinden kullanılamayacaktır.

Bahsedene genel bakış

 • Bahsetme, Tweet metninde başka bir kişinin kullanıcı adını içeren Tweettir. 
 • Bu mesajları ve tüm yanıtlarınızı Bildirimler sekmenizde toplarız.
 • Tweetinize birden fazla kullanıcı adı eklerseniz bu kişilerin tümü Tweetinizi Bildirimler sekmesinde görür.
 • Twitter’da başka bir hesabın profil sayfasını ziyaret ettiğinizde bu hesaptan bahseden Tweetleri göremezsiniz. Ancak Twitter’da bu kişinin kullanıcı adından bahseden Tweetleri arayabilirsiniz. Arama özelliğini kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bahsetme içeren Tweet gönderme

 1. Tweet oluşturma kutusuna mesajınızı yazın. 
 2. Belirli bir hesaba veya hesaplara seslenirken, kullanıcı adının veya adlarının öncesinde “@” işaretini yazın. Örnek: “@Twitter üzerinde Tweetliyorum!”
 3. Göndermek için Tweetle öğesine tıklayın veya dokunun.
  Not: Tweetiniz bir yanıtsa, yayınlama simgesi Yanıtla olarak görülür. Yayınlandığı zaman, Tweetinizdeki kullanıcı adı hesabın profil sayfasına giden bir bağlantıya dönüşür.

Dikkate alınması gereken noktalar

 • Twitter’da başka bir hesabın profil sayfasını ziyaret ettiğinizde bu hesaptan bahseden Tweetleri göremezsiniz. Ancak Twitter’da bu kişinin kullanıcı adından bahseden Tweetleri arayabilirsiniz. Twitter arama özelliğini kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Tweetleri korumalı olan kişilerin yanıtları, yalnızca onaylı takipçileri tarafından görülebilir.
 • Takip etmediğiniz biri size yanıt gönderirse bu yanıt Anasayfa zaman akışınızda görünmez. Bunun yerine, yanıt Bildirimler sekmenizde görünür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here