Türk Telekom çöktü mü 2020, ttnet internete neden girilmiyor? Google çöktü mü? Google, Gmail, Youtube çöktü mü? soruları arama motorlarında yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Bazı kullanıcılar sosyal medya üzerinden bu uygulamalara erişimde sıkıntı yaşadıklarını paylaşıyorlar. Yaşanan sorun Twitter’da da TT listesine girmiş durumda. Bugün sabah saatlerinde başlayan yerel sıkıntılar, akşam saatlerine doğru Türkiye geneline yayıldı. Aynı zamanda Türk Telekom servislerine ilişkin çok sayıda şikayet ve bildirim de sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.  İşte detaylar…

GOOGLE ÇÖKTÜ MÜ?

TTNET İNTERNETİNİZİN BAĞLANTI VE HIZINDA SORUN OLUP OLMADIĞINI ÖLÇMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

Türk Telekom’dan yapılan açıklama şu şekilde:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Google tarafında yaşandığı düşünülen sorunların çıkış noktası, büyük ihtimalle Türk Telekom servislerinde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Bu nedenle Türk Telekom kullanıcıları Google arama sayfası başta olmak üzere Gmail ve YouTube gib popüler servislere ulaşamıyorlar.

Google’a neden erişim sağlanamadığı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

ATILAN TWETLERDEN BAZILARI

Google sorunlarını çözmeye çalışıyor 

– En sevdiğiniz ve  kullandığınız arama motoru çökmüş.
+ Eskiden en sevdiğim ve kullandığım arama motoru.  #Google

Kırk yılda bi ders çalışalım dedik. Onda da koskoca #Google çöktü

Ve #Google ve servisleri 
bizi alıtırşmak için yine çöker..
Bir gün tamamen kapanacak..
Bekliyoruz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here