Üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kala barınma sorunun çözmek isteyen öğrenciler ikinci yedek yurt başvuru sonuçlarını araştırıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl burs, yurt ve kredi başvurularını alıyor. Belirtilen tarihlerde başvurularını yapan adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından yedek yerleştirmeler başladı. Bugün de ikinci yedek yurt sonuçları açıklandı. Yurtların ücretleri, standartlarına göre 200 lira ile 340 lira arasında değişiyor. İşte KYK ikinci yedek yurt sonuçları sorgulama ekranı ve detaylar…

KYK İLK KAYIT ÜCRETİ NEDİR VE NE KADAR?

KYK YURT SONUÇLARI SORGULAMA

Yurda ilk defa yerleştirilen öğrencilerin ödemesi gereken ücrete ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti, güvence bedeli ücreti ve yurt kimlik ücreti bulunmaktadır. Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösterir. İlgili banka ATM’lerinde veya yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinde yer alan e-ödeme ekranında tutar otomatik olarak görülmektedir.

KYK YURT ÜCRETLERİ NE ZAMAN VE NASIL ÖDENİR?

Yurt ücretleri aylık olarak tahsil edilir. Kayıtlarda kayıt gününün de ücreti alınır. Kayıt sildirmelerde ise işlem gününden sonraki günlerin ücreti iade edilir.

Yurt ücretleri en geç ayın son iş günü saat 16.00’ya kadar banka aracılığıyla ödenir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here