Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak?, Öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? gibi sorular atama başvurusu yapan öğretmenler arasında merak edilen sorular haline geldi vr arama motorunda yoğun olarak aranmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde ,tercihler ise 22-27 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapıldı. İlişik kesme işlemleri 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.Tercihlerin bitmesi ile öğretmen atama sonuçları heyecanla beklenmeye başladı. Öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? Özür grubu atama sonuçları ne zaman belli olacak? sorularının yanıtı ve detaylar haberimizde…

EŞ DURUMU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Özür grubu olarakta bilinen öğretmen yer değiştirme atamaları bugün açıklanacak. Açıklandıktan sonra sitemizde yer alacak. 

İlişik kesme işlemleri ise 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılabilecek.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

MEBBİS’e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

Gerek öğrenciler gerekse veliler haberimizdeki mebbis giriş için tıklayınız ve işlemlerinizi rahatlıkla yapın. Mebbis; Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısa adıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı tüm hizmetler ve olanaklar Mebbis üzerinden yapılabiliyor. Mebbis öğretmen girişi modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilmektedir.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS’E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS’E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak MEBBİS şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS’te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir.

ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPABİLİRİM?

MEBBİS ve e-okul şifreleri ile alakalı sorunları, ilçe yöneticileri, kurum yetkilileriyle telefonla görüşüp çözmekteydiler. Ancak güvenlik zafiyeti oluşmaması için artık MEBBİS şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifrelerini unutanlar ve kaybedenlerin şifreleri kendilerine telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istekte bulunup, aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here