Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Liselere Giriş Sınavı tercih sonuçlarını açıkladı. LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşemeyen adaylar, “LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? LGS 2. tercihler ne zaman 2019?” gibi soruları aramaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Liselere Giriş Sınavı tercih sonuçları açıklandı. LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından hiçbir yere yerleşemeyen adaylar, boş kontenjanların ne zaman yayımlanacağını , 2. tercih başvurularının ne zaman alınacağını araştırmaya başladı. Peki LGS 2. tercihler ne zaman başlıyor? Detaylar haberimizde…

LGS BOŞ KONTENJANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları, yani lise 1. nakilleri (LGS ek tercihleri)  29 Temmuz-2 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçlar 5 Ağustos’ta açıklanacak. Başvuruları 5-8 Ağustos’ta gerçekleştirilecek ikinci nakil tercihlerinin sonuçları ise 10 Ağustos’ta belli olacak.

LGS İKİNCİ TERCİH BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos’ta alınacak.

Yatılılık başvuruları, 26-29 Ağustos’ta yapılacak. Nakil komisyonlarının yerleştirmeleri 6 Eylül itibarıyla tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül’de başlayacak.

İLGİLİ HABER: 2019 liselerin taban ve tavan puanları açıklandı | LGS taban puanları

LGS SONUÇ SORGULAMA

LGS sonuçları için kurumun resmi internet adresi olan “sonuc.meb.gov.tr” adresi üzerinden adaylar sorgulama yapabilecek. TC. Kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesinin ardından öğrencinin elde ettiği sonuçlar öğrenilebilecek

LGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here