Konut kredisi hesaplama 2020 ve 0.79 konut kredisi Vakıfbank, Ziraat Bankası, hesaplama gibi terimler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 2020 yılı konut kredisi için müjdeyi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vermişti ve 3 kamu bankasının konutta faizi 0.79’a indireceğini duyurmuştu. Ziraat Katılım sıfır konut için finansman oranını 0.79’a düşürdüğü geçtiğimiz günlerde duyurdu. Kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyenler Konut kredisi hesaplama işlemlerini merak ediyor. İşte 0.79 konut kredisi hesaplama ve detaylar…

ZİRAAT KATILIM FİNANSMAN ORANI 0,79’A İNDİRDİ

ZİRAAT KONUT KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ziraat Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, banka, 500 bin liraya kadar ve azami 120 ay vadeli olmak üzere, sıfır konutlarda finansman oranını yüzde 0,79’a indirdi.

Söz konusu konut finansmanı kapsamında, konutun tespitinde, “konut üreticisi (müteahhit ve/veya yüklenici firma) tarafından ilk kez satışa konu edilen” koşulu aranacak.

VAKIFBANK 0,79 KONUT KREDİSİ ŞARTLARI 

VAKIFBANK KREDİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

-Konut üreticisi müteahhit veya yüklenici firma tarafından ilk kez satışa konu edilen sıfır konutlardan satın alacak müşterilerimize özel 1.000.000 TL’ye kadar 0,79% , 1.000.001 TL ve üzerinde olan talepler için 0,99% faiz oranları ve 180 aya varan vadelerle,

-Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif ödeme planlarıyla kredi kullanım imkanı.

HALKBANK KONUT KREDİSİ

HALKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Halkbank sıfır konut kredisi için faiz oranı yüzde 0,79 olarak güncellendi. Ancak söz konusu faiz oranı sadece sıfır konutlar için geçerli olacak. Bu kredi oranından yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken ise sıfır konut almak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here