Makale İçeriğinde Neler Var?

Milyonlarca öğrenci LGS sınavlarının yapılmasının ardından LGS okul taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini oldukça merak ediyor. Bu bağlamda LGS taban puanları ile ilgili MEB açıklaması araştırılıyor. LGS tercihlerinin başlamasının ardından yayınlanan kılavuz içerisinde lise puanları da yer alacak. Sonuçlar 24 Haziran Pazartesi günü erişime açıldı. Yüzdelik dilim sıralamanızın yüzde olarak ifadesidir. İşte il il LGS okul taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri listesi…

Milyonlarca öğrenci LGS sınavlarının yapılmasının ardından LGS okul taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini oldukça merak ediyor. Bu bağlamda LGS taban puanları ile ilgili MEB açıklaması araştırılıyor. LGS tercihlerinin başlamasının ardından yayınlanan kılavuz içerisinde lise puanları da yer alacak. Sonuçlar 24 Haziran Pazartesi günü erişime açıldı. Yüzdelik dilim sıralamanızın yüzde olarak ifadesidir. İşte il il LGS okul taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri listesi…

MEB sizin Türkiye’de veya ilde kaçıncı olduğunuzu değil bunun yüzde olarak ifadesini vermiştir. Örneğin Türkiye genelinde % 8 giren bir öğrenci 1 300 000 (LGS’ye giren yaklaşık öğrenci sayısı) öğrenci arasında 104 000. olmuştur. Kısacası Taban puanlar her yıl değişebilir ancak yüzdelik dilime göre tercih yapmak daha sağlıklıdır.

SON DAKİKA!: MEB, LGS 2019 TERCİH KILAVUZUNU YAYINLADI. BURADAN TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ

DEĞERLENDİRME NASIL OLUYOR?

Merkezî Sınava katılacak olan öğrencilerin puanı, aşağıdaki işlem basamaklarına göre tek puan türünde hesaplanacaktır.

a. Sözel ve sayısal bölümlere ait alanların her bir alt testi için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenir.

b. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı; ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.

c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır.

d. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adayların ham puanlarının ortalamasını 50’ye, standart sapmasını 10’a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.

e. Her alt test için hesaplanan standart puanlar, Tablo-2’de verilen katsayılar ile çarpılarak her bir alt testin ağırlıklı standart puanları bulunur.

f. Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden muaf olan öğrencilerin Yabancı Dil ve/veya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ağırlıklı standart puanı, bu öğrencilerin o testler dışındaki diğer testlerin ağırlıklı standart puan toplamının, bu testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puan toplamına bölümünün, o testlerden alınabilecek en yüksek ağırlıklı standart puanla çarpılması ile elde edilir.

g. Testlerin ağırlıklı standart puanları toplanarak, Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) bulunur.

ğ. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye dâhil edilecektir.

h. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

Ağırlıklı standart puan hesaplanırken esas alınacak ağırlık katsayıları tabloda verilmiştir.

YÜZDELİK DİLİM NEDİR ?

Yüzdelik dilim sıralamanızın yüzde olarak ifadesidir. MEB sizin Türkiye’de veya ilde kaçıncı olduğunuzu değil bunun yüzde olarak ifadesini vermiştir. Örneğin Türkiye genelinde % 8 giren bir öğrenci 1 300 000 (LGS’ye giren yaklaşık öğrenci sayısı) öğrenci arasında 104 000. olmuştur. Kısacası Taban puanlar her yıl değişebilir ancak yüzdelik dilime göre tercih yapmak daha sağlıklıdır. Yalnız yüzdelik dilimlerde değişebilir. Okul kontenjanları, yeni açılan okullar, bazı okul türlerini değişmesi, okul kapanması gibi durumlar yüzdelik dilimlerde değişmeye neden olacaktır.

LGS’DE KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

Sözel bölüm:

Türkçe: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Yabancı Dil: Soru sayısı: 10, Kat sayı: 1

Sayısal bölüm:

Matematik: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

Fen Bilimleri: Soru sayısı: 20, Kat sayı: 4

Ankara Lise taban puanları 2018 -2019 nitelikli okullar LGS yüzdelik dilimleri

ANKARA ilindeki liselerin yüzdelik dilimleri ve 2018 – 2019 dönemi LGS okul kontenjanları belli oldu. e okul üzerinden verilen Ankara liseleri 2018 LGS yüzdelik dilimleri EYP ve EDP listesi. İşte Ankara’daki liselerin durumu;

MEB Ankara ili için 2018 – 2019 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul.meb.gov.tr sitesinden yayınladı. Ankara ilinde LGS sonuçlarını alan adaylar yüzdelik dilimleri ve liselerin sıralamasına bakarak 2 Temmuz 2018’den itibaren tercihlerini yapacaklar. Ankara kentinde tercih işlemleri Türkiye genelinde olduğu gibi 13 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

Lise tercihlerini belirlerken Ankara kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Ankara liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3’lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5’lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

*Geçen yıl yüzde 3’lük dilimden sonraki dilimlerden öğrenci alan okul sayıları bu yıl önemli ölçüde azaldığından seçim yapmak oldukça zor olacak. Bu yıl yüzde 8’lik dilim içinde olan bir öğrenci, tercihlerine yüzde 16-18 aralığında öğrenci almış olan okulları tercih ederse doğru tercih yapmış olacaktır.
*Bu arada kalan öğrencilerden üst dilimde olanlar, kendi yüzdelik dilimine bakarak yüzde 3’lük dilime yaklaştıkça yüzde 1 geriye olmak kaydıyla yüzde 6-18 aralığına kadar düşebilirler. Örneğin; yüzde  6’lık dilimdeki öğrenci geçen yıl yüzde  7-9 aralığında öğrenci almış okulları tercih ederse doğru yapmış olur.

İSTANBUL LİSE TABAN TAVAN PUANLARI 2019

İstanbul lise taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri henüz belli olmadı. 2019 LGS sonuçları bugün itibari ile  www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden açıklandı. İstanbul lise taban tavan puanları 2019,İstanbul lise yüzdelik dilimleri ve başarı sıralaması için burayı tıklayın. 

İLGİLİ HABER: 2019 LGS sonuçları açıklandı! MEB ile LGS sınav sonuçları sorgulama

2019 İZMİR YEP LİSE TABAN TAVAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarına göre tercih yapan öğrenciler başta İzmir olmak üzere liselerin taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. 2019 İzmir YEP lise okul taban puanları İzmir lise taban puanları (Anadolu Liseleri, Fen Liseleri) LGS Yerleştirme Puanları-YEP 2019 MEB’in internet sayfası meb.gov.tr’den öğrenilecek. İzmir lise yüzdelik dilimleri ve başarı sıralaması için burayı tıklayın. Yüzdelik dilim öğrencinin sıralamasına yüz,100, sayısı ile bir oran kurulması ve bu sıralamanın yüzdelik olarak ifade edilmesidir. Yani sıralamanın 100 sayısıyla çarpılması ve sınava giren toplam öğrenci sayısına bölünmesidir..

KOCAELİ LİSE TABAN TAVAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler Kocaeli liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın.

SİVAS LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler Sivas liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SAKARYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler Sakarya liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, Sakarya taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın .

ESKİŞEHİR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler Eskişehir liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, Eskişehir taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri için burayı tıklayın

KONYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler Konya liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, Konya taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ADANA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ADANA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ADIYAMAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ADIYAMAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

AFYON LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler AFYON liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

AĞRI LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler AĞRI liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri için burayı tıklayın

AMASYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler AMASYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ANTALYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ANTALYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ARTVİN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ARTVİN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

AYDIN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler AYDIN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BALIKESİR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BALIKESİR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BİLECİK LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BİLECİK liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BİNGÖL LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BİNGÖL liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BİTLİS LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BİTLİS liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BOLU LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BOLU liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BURDUR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BURDUR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BURSA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BURSA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ÇANAKKALE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ÇANAKKALE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ÇANKIRI LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ÇANKIRI liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ÇORUM LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ÇORUM liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

DENİZLİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler DENİZLİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

DİYARBAKIR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler DİYARBAKIR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

EDİRNE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler EDİRNE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ELAZIĞ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ELAZIĞ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ERZİNCAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ERZİNCAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ERZURUM LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ERZURUM liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ESKİŞEHİR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ESKİŞEHİR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

GAZİANTEP LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler GAZİANTEP liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

GİRESUN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler GİRESUN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

GÜMÜŞHANE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler GÜMÜŞHANE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

HAKKARİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler HAKKARİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın.

HATAY LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler HATAY liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ISPARTA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ISPARTA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

İÇEL LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler İÇEL liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın.

KARS LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KARS liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KASTAMANU LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KASTAMANU liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KAYSERİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KAYSERİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KIRLARELİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KIRLARELİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KIRŞEHİR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KIRŞEHİR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KOCAELİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KOCAELİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KONYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KONYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KÜTAHYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KÜTAHYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

MALATYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler MALATYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

MANİSA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler MANİSA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KAHRAMANMARAŞ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KAHRAMANMARAŞ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

MERSİN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler MARSİN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

MUĞLA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler MUĞLA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

MUŞ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler MUŞ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

NEVŞEHİR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler NEVŞEHİR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

NİĞDE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler NİĞDE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ORDU LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ORDU liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın.

RİZE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler RİZE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SAKARYA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler SAKARYA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SAMSUN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler SAMSUN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SİİRT LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler SİİRT liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SİNOP LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler SİNOP liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

SİVAS LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler SİVAS liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

TEKİRDAĞ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler TEKİRDAĞ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

TOKAT LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler TOKAT liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

TRABZON LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler TRABZON liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

TUNCELİ LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler TUNCELİ liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ŞANLIURFA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ŞANLIURFA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

UŞAK LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler UŞAK liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

VAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler VAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

YOZGAT LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler YOZGAT liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ZONGULDAK LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ZONGULDAK liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

AKSARAY LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler AKSARAY liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BAYBURT LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BAYBURT liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KARAMAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KARAMAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KIRIKKLALE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KIRIKKLALE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BATMAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BATMAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ŞIRNAK LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ŞIRNAK liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BARTIN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler BARTIN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

ARDAHAN LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler ARDAHAN liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

IĞDIR LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler IĞDIR liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

YALOVA LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler YALOVA liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KARABÜK LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KARABÜK liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

KİLİS LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler KİLİS liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

OSMANİYE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler OSMANİYE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

DÜZCE LİSELERİN TABAN PUANLARI 2019

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler DÜZCE liselerin taban puanlarını araştırmaya başladı. Tercih kılavuzu, okul kontenjanları, taban tavan puanları ve yüzdelik dilimleri bilgisi için burayı tıklayın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here