EBA DYK e kurs başvuru ve giriş ekranı ve EBA e kurs başvurusu nasıl yapılır? sorusu DYK e kurs başvurusu yapacaklar tarafından merak ediliyor. EBA DYK kurs takvimi ve giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrenci ve öğretmenlere birçok farklı konuda kolaylık sağlamak için ücretsiz olarak hizmet veriyor. Kurs için öğrenci ve öğretmen başvuruları ayrı ayrı alınıyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için öğrenci e-kurs başvuruları 19 Eylül ve 23 Eylül tarihleri aralığında alınacaktı. Yapılan açıklamada başvuruların 27 Eylül’de sona ereceği duyuruldu. EBA e kurs başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabı, EBA DYK e kurs başvuru ve giriş ekranı ve konu ile ilgili detaylar haberimizde…

EBA KURS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

EBA KURS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İŞTE 2019 DYK KURS TAKVİMİ

e-Kurs öğrenci başvuruları gelen talepler doğrultusunda 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 23:59 kadar açılmıştır.

KİMLER E-KURS BAŞVURUSU YAPABİLİYOR?

5’inci sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler kurslardan faydalanabilecek. Mezun öğrenciler de istemeleri halinde kurslara dahil olabilecek.

5,6,7,9,10,11. sınıf öğrencileri, haftalık 5 ders ve 12 saat, 8. sınıf öğrencileri, haftalık 6 ders ve 18 saat, 12.sınıf ve mezun öğrenciler, haftalık 6 ders ve 24 saat eğitim görebilecek

EBA ÖĞRENCİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 32 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dâhil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler; genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencileri,

Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar, başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

EBA NEDİR? EBA ÜCRETLİ Mİ?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğrenci ve öğretmenlere birçok farklı konuda kolaylık sağlamak için ücretsiz olarak hizmet verir. EBA kısaca çevrimiçi eğitim platformudur. EBA; okulda, evde, kısacası zamandan ve mekândan bağımsız olarak ihtiyaç duyulan her yerde ve her zaman kullanabilir. EBA üzerinden çok çeşitli ve eğitici derslere ulaşılabilir. EBA’nın içinde ses, haber, video gibi modüller de vardır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş e-içerikler sunar.

EBA GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ:

MEB karekod tekniği katılımı artıracak mı?

Hem öğrenciler hem de öğretmenler bu yıl ders kitapları üzerinden kolaylıkla platforma ulaşım sağlayabilecek. Kitapların hemen arkasında yer alan karekod cep telefonlarında okunduktan sonra sistem sizi otomatik olarak uygulamaya yönlendirecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından basılarak bu sene dağıtılan kitaplarda bir farklılık yapıldı. Kitapların arkasına karekodlar basıldı. Bu karekodları okutarak kitaplara dijital ortamda ulaşmak mümkün olacaktır. Karekodlar okutulduğunda Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden kitaplar görüntülenecektir. Hem öğrenciler hem de öğretmenler bu imkandan yararlanacaktır. Kitaplar öğrenci ve öğretmenler için ayrı ayrı basılmaktadır. Öğretmen kitaplarında etkinlik, cevap anahtarı gibi eklemeler olmaktadır. Öğrenci kitaplarındaki karekod öğrenci kitaplarına götürürken, öğretmen kitapları da öğretmen kitaplarının görüntülenmesini sağlayacaktır. Her kitabın arkasına buna uygun karekod basıldı. Bu kodlar dijital cihazlarla okutularak EBA’ya ulaşılacak. Kameralı olan her cihazdan kodu okutmak mümkündür.

İlgili Haber: E Okul giriş nasıl yapılır?

EBA E-kurs öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA E-kurs öğretmen girişi nasıl yapılır? EBA E-kurs şifresi nasıl alınır? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) e-kurs modülü sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler giriş yaparak sınavlar ve dersleriyle ilgili tüm işlemleri hızlıca yapabiliyorlar.

EBA şifresi nasıl alınır?

Öğrenciler EBA şifresini öğretmenlerinden alabilmektedirler. Öğretmenler MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA şifresi alabiliyorlar.

İlgili Haber:E-Okul üzerinden sınıf bilgileri nasıl öğrenilir?

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden faydalanabiliyorlar.

Öğrencilerin EBA sistemine giriş yapabilmeleri için bir EBA şifresine ihtiyaçları var. EBA şifresini öğrenciler sadece öğretmenlerinden alabilirler.

1- Öğretmenlerinden EBA giriş şifresini alan öğrencilerin öncelikle www.eba.gov.tr adresine girmeleri gerekiyor.

2- Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’giriş’’ butonuna tıklanır.

3- ‘’EBA Girişi’’ sekmesinde, ‘’Kullanıcı Adı’’ bölümüne T.C. kimlik numarası ve ‘’Şifre’’ bölümüne EBA şifresi girilerek ‘’Giriş’’ butonuna tıklanır.

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki ‘’Giriş’’ butonunun yerinde ad ve soyad bilgilerinin görünüyor olması EBA’ya sorunsuz bir şekilde giriş yapıldığını gösterir.

Yukarıda resimli olarak gösterdiğimiz tüm işlemleri doğru bir şekilde yapan öğrenciler, artık EBA sisteminden diledikleri gibi faydalanabilirler.

EBA modülüne giriş yapmak isteyen öğretmenlerin EBA şifresi oluşturması gerekmektedir. Bunun için EBA şifresi almak isteyen öğretmenler öncelikle http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/ web sitesinden ‘MEBBİS Girişi’ kısmına tıklayarak Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerini girmelidir. MEBBİS sistemine giriş yapan öğretmenlerin karşısına ‘EBA Şifre Oluşturma Ekranı’ gelecektir. Öğretmenler bu ekrandan şifre oluşturarak EBA’ya giriş yapabilirler. 

İlgili Haber: e okul sınıf şube öğrenme lise | e okul nakil başvuru

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here