Arefe günü kuyumcular açık mı? 2019 PTT ile Kargolar 2019 Kurban Bayramı ve Arefesinde açık mı? gibi sorular vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Arefe günü kuyumcular açık mı ve PTT ile Kargolar 2019 Kurban Bayramı ve Arefesinde açık mı? sorularının cevapları, detsyları haberimizde…

AREFE GÜNÜ KUYUMCULAR AÇIK MI?

Arefe günü kuyumcular açık. Geçtiğimiz yıl bir çok semtte bayramın 3. günü ve devamında kuyumcular açıktı.

Arefe günü ve bayram günlerinde en çok merak edilenlerden biri de PTT ve kargo şirketlerinin çalışma durumu oldu. Peki, PTT ve kargo arefe günü ve Kurban bayramında açık mı? Kargoların çalışma saatleri nasıl olacak? İşte soruların cevapları ve detaylar…

PTT AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA AÇIK MI?

Bu sene bayramda PTT’nin kaç gün kapalı olacağına dair resmi bir açıklama halen yapılmadı. Ancak PTT’nin diğer bayramlardaki uygulaması gözönüne alındığında, Arefe günü yarım gün Bayramda da 4 gün kapalı olacağı ön görülüyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığında haberimizi güncelleyerek sizlerle paylaşacağız.

KARGOLAR AREFE GÜNÜ VE BAYRAMDA AÇIK MI?

Bu sene bayramda kargo şirketlerinin de kaç gün kapalı olacağına dair resmi bir açıklama halen yapılmadı. Ancak kargo şirketlerinin diğer bayramlardaki uygulaması gözönüne alındığında, Arefe günü yarım gün Bayramda da 4 gün kapalı olacağı ön görülüyor.

İLK RESMİ AÇIKLAMA YURTİÇİ KARGODAN GELDİ

Yurtiçi Kargo açıklaması: 10 Ağustos arefe günü tüm birimlerimiz normal işleyişlerine devam edecek. Bayram süresince tüm şube ve acenteler kapalı olup, kargo alım-teslim hizmetimize 15 Ağustos 2019 tarihi itibariyle başlanacaktır. 

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığında haberimizi güncelleyerek sizlerle paylaşacağız.

Not: Çoğu firma, Bayram tatilinin henüz kaç gün olacağı tam olarak resmiyet kazanmadığından dolayı kaç gün tatil olacağı açıklamasını bekletiyor. Resmi tatil süresinin açıklandığı gibi kargo firmalarının da konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here