AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL 3. dönem sınavlarına sayılı günler kaldı. On binlerce açık lise öğrencisi sınav yerlerini sorgulamaya başladı. Sınav yerleri öğrenciler tarafından merakla beklenilirken bir diğer araştırılan konu ise sınav tarihi. Sınavlar 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü düzenlenecek. Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden giriş belgesi sorgulamasını yapabilirsiniz.

AÖL giriş ekranı, sınav yerlerinin açıklanmasının ardından yoğun ilgi görüyor. AÖL sınav yerleri sorgulaması nasıl yapılır? Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınavı 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü düzenlenecek.   Açık Öğretim Lisesi’nin 06 – 07 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2018/3  Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli oldu. Öğrencilerin 2018/3 Dönem Sınavına,  sınav giriş belgelerinde yazılı bulunan sınav merkezleri ve okullarda girmek zorundadır.

AÖL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

Açık Öğretim Lisesi’nin 06 – 07 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2018/3  Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur.

.  Öğrencilerimiz 2018/3 Dönem Sınavına,  sınav giriş belgelerinde yazılı bulunan sınav merkezleri ve okullarda girmek zorundadır.

.  Sınav giriş belgesinde yer alan açıklamaların okunması ve bu açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır.

. Sınav giriş yerini öğrenmek için; öğrenci numaranız ve şifreniz ile AÖL Bilgi Yönetim Sistemine girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” başlığı altındaki “Sınav Giriş Belgesi” butonunu tıklamanız gerekmektedir.

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınavı 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü düzenlenecek.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Kimlik Kartı, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren adayların yanında olmalıdır. Sınava Giriş Belgesi ve  Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı adaylar geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları şartıyla sınava alınacaklardır.

AÖL SINAV GİRİŞİNDE GEREKLİ OLAN BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21/08/2019 – 27/09/2019 tarihleri arasında yapılacak.

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması: 21 Ağustos 2019

23 I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması: 18 Ekim 2019

24 I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması :04 Aralık 2019

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR

AÖL Türk Dili ve Edebiyatı soruları, AÖL tarih soruları ve AÖL matematik soruları yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı MEB Açık Öğretim Lisesi tarafından geçmiş yıllara ait çıkmış sorular ve cevapları yayınlandı. İşte, AÖL çıkmış sorular ve cevapları…

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR SAYFASI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here