28 Ekim 2019 otobüsler ücretsiz mi? sorusu bugün ulaştırma kullanacak vatandaşalr tarafından merak ediliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını kutlamaya hazırlanan İBB, bu milli bayramda toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı. 29 Ekim resmi tatili 28 Ekim saat 13:00’ten itibaren başlıyor. Bu nedenle 28 Ekim otobüsler ücretsiz mi, 28 Ekim otobüsler bedava mı? diye merak ediliyor. Yanıtı haberimizde.. 

28 EKİM OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

Resmi tatillerde otobüslerin ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. İBB tarafından 29 Ekim için ücretsiz ulaşım kararı alınmıştı. Ancak karar kapsamında 28 Ekim tarihi yer almadı. 28 Ekim’de ulaşım mevcut tarife üzerinden ücretlendirilmeye devam edilecek. Ücretsiz ulaşım imkanı 29 Ekim günü başlayacak.

29 EKİM’DE OTOBÜS, METROBÜS ÜCRETSİZ Mİ?

29 Ekim’de İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT, özel halk otobüsleri, metro, hafif metro, tramvay ve füniküler, metrobüs, nostaljik tramvay ve tünel, şehir hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım, teleferik ve Kadıköy Moda nostaljik tramvay araçlarıyla ücretsiz seyahat edilebilecek.

İLGİLİ HABER: 28 Ekim hastaneler, eczaneler açık mı? Bugün hastaneler tatil mi?

OTOGAR İÇİN YENİ TARİFE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ekim ayı meclis komisyon toplantısının ikinci oturumunda belediyeye devredilen 15 Temmuz Şehitler Otogarı için yeni ücret tarifesi de belirlendi. Buna göre taksi ve otomobiller 25 dakikaya kadar ücretsiz yararlanmaya devam edecek. 25 dakikadan 1 saate kadar taksiler 4, otomobiller 8, otobüsler ise 16 lira ödeyecek. 1 saatten 12 saate kadar ise otomobil ve taksiler her saat 1 lira ilave ücret ödeyecek.

Otogara giren 46 ve üzeri koltuklu otobüsler için ücretler ise 100 kilometre üstü taşımacılık yapanlar 80 lira, 100 kilometre altı taşımacılık yapanlar 40, şehir içi taşımacılık yapanlar ve transit kullanan otobüs sürücüleri ise 27 lira olarak belirlendi.

İLGİLİ HABER: Noterler bugün çalışıyor mu? 28-29 Ekim noterler açık mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here