28 Ekim hastaneler, eczaneler açık mı? sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatiline sayılı saatler kaldı. Bu sene Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü tüm Türkiye’de coşku ile kutlanacak. Bu sene 29 Ekim Salı gününe denk geliyor. 28 Ekim saat 13.00’ten sonra başlayan 29 Ekim tatili dolayısıyla devlet dairelerinde çalışan memurlar da öğleden sonra tatil olacak.

28 Ekim hastaneler açık mı, Bugün hastaneler tatil mi? sorusunun cevabı ve detaylar haberimizde…

BUGÜN HASTANELER AÇIK MI? 

28 Ekim Pazartesi günü yarım gün resmi tatil olduğundan hastaneler öğlen 13:00’e kadar hizmet verecek. Ancak Acil Servis 24 saat boyunca hizmetlerine devam edecek. 

BUGÜN ECZANELER AÇIK MI?

Resmi tatil günlerinde yalnızca nöbetçi eczaneler açık olmaktadır;

Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler.

İLİ HABER: Noterler bugün çalışıyor mu? 28-29 Ekim noterler açık mı?

Dolayısıyla bugün öğle saatlerine kadar tüm eczaneler açık olacak ancak öğleden sonra nöbetçi eczaneler görevi devralacak.

BUGÜN NOTERLER AÇIK MI? 

28 Ekim Pazartesi günü noterler öğleden sonra kapalı olacak.Türkiye Noterler Birliği “Nöbetçi Noter Sorgulama” sistemi ile noterlerin bilgisine ulaşabilmeyi mümkün kıldı. Bu sistem ile Türkiye genelindeki bütün noterlerin sorgulaması yapılabiliyor. 

Nöbetçi noter bulma sistemi hayata geçirildikten sonra hafta sonlarında çalışan noterlerin adres bilgilerini bulmak daha kolay hale geldi. Bu uygulama sayesinde hafta sonlarında çalışan noterlerin adresleri, telefon numaraları ve bölgeleri bulunabiliyor. 

İLGİLİ HABER: 28 Ekim otobüsler ücretsiz mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here